20 EKİM 2018 CUMARTESİ

Başkan denetimde

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Eyüpsultan’da devam eden yatırımlar, Emin- önü-Eyüp-Alibeyköy Tramvay Hattı’nı inşaatında incelemelerde bulundu...

Ekleme: 17 Kasım 2017 Cuma 21:56/ Güncelleme: 17 Kasım 2017 Cuma 21:56
İSTANBUL-Eminönü-Alibeyköy arası 14 duraktan oluşacak tramvay hattı üzerinde bulunan Eyüp Sultan İlçesi’nde devam eden yatırımları inceleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal; “Eyüp Sultan İlçemiz ’e ilave yeni yapacaklarımız da var” dedi. Başkan Uysal; “Burada, şu anda Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı inşaatı devam ediyor. Bir aksama olmazsa 2018 yıl sonu itibarıyla bitirmeyi planlıyoruz. İnşaat faaliyetleri güzel bir şekilde devam ediyor” ifadelerini kullandı. Eminönü’nden Alibeyköy’e kadar olacak tramvay hattının açılmasının ulaşım sorunun çözümüne çok büyük katkı sunacağını vurgulayan Başkan Uysal; “Bu hattı en hızlı şekilde bitireceğiz. Çünkü, sadece İstanbul ve Türkiye’den değil, İslam dünyasından Eyüp Sultan Hazretleri’ni ziyarete gelenler var. Tramvay bu gelen insanların ulaşımını da rahatlatacak” diye konuştu.
Eyüp Sultan İlçesi Alibeyköy merkezinde araç trafiğinde çok ciddi bir sıkışıklığını olduğuna dikkati çeken Baş kan Uysal, buradaki soruna çözmek için girişimlerde bulunacaklarını kaydetti. Başkan Uysal; “Alibeyköy merkez trafiğine girmeden, İGDAŞ’ın hemen karşısında oradan Silahtarağa’dan Vardar Caddesi’ne bir tünelle geçmeyi planlıyoruz. Bu tünelle oradaki trafiği rahatlatmış olacağız. Her halde bir ay içerisinde başlayıp 800 metrelik tüneli, 6-7 ay içerisinde bitirmiş olacağız. Yani, 2018’in 2. yarısında tüneli hizmete açmış oluruz. Bu yapılacak işler Eyüp Sultan için hayırlı olsun” dedi.