20 EKİM 2018 CUMARTESİ

ESHOT minibüs hattından çekiliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, minibüslerin dahil edileceği sistemin pilot uygulamasını anlattı; “Toplu taşıma esnafıyla asla rekabet etmeyeceğiz” dedi...

Ekleme: 17 Kasım 2017 Cuma 22:32/ Güncelleme: 17 Kasım 2017 Cuma 22:32
İZMİR-Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım sistemine minibüslerin de dahil edilmesi için geliştirdiği yeni sistemin pilot uygulamasını Seferihisar’dan başlatacak. İlçedeki minibüsçülerle toplantı yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bizim birinci önceliğimiz, ekmeğinizle oynamamaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak toplu taşıma yapan esnafla rekabet etmeyiz” dedi. Sistemin uygulanmasıyla, minibüslerin çalıştığı hattan ESHOT çekilecek ve ücret, yolcudan kilometre hesabıyla kesilecek.
İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, kente daha iyi bir hizmet verebilmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ulaşımda entegrasyon projesi üzerinde çalıştıklarını belirtti. Seferihisar’da bir deneme çalışması yapılacağını söyleyen Mutlu, “Biz bu entegrasyonun yapılmasını istiyoruz” dedi. Seferihisar Minibüsçüler Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Ahmet Acar’da Başkan Kocaoğlu’na teşekkür etti.