10 ARALIK 2018 PAZARTESİ

Bilgi alışverişi şart!..

13 Ekim 2017 Cuma 21:47
halil@kenticitoplutasima.com.tr
TANIM konusundan bihaber olmalarına rağmen sadece bu- na sahip çıkmaya çalışarak, sendikal harekete bile ket vurmayı göze alanlara dönük Sayın Yusuf Cindilli kardeşimin yazısını okudum.
Onun görüş ve duygularına katılmamak mümkün değil.
Bana kalırsa az bile yazmış.
Edep ya hu demişti bir yazısında Onur bey. Gerçekten de herhalde denilecek tek şey bu olmalı asap bozmamak için...
Bir kere bunların temsilciliklerini yaptıkları sendika yetkilileri bu girişimlerini biliyor olamazlar!
Bilseler, eminim ki karşı çıkıp onları engellerlerdi. Çünkü, sendikal hareketle bağdaşmayan hata yanlış ve gerçekdışı beyanlarla yol almadan başka bir şey değil yaptıkları. Bu da o yapıya zarardır...
“Eninde sonunda hak yerini bulur” diyorum. Bizim bu kervan- da yer alanlara da sadece “Yazık” demekle yetiniyorum. o kadar.
Umarım yaptıklarının farkına varırlar. Bu arada İstanbul’da ilginç gelişmeler yaşanıyor. Çok net olmamakla birlikte İBB, İETT denetiminde yeni bir sistem uygulama- sına geçecekmiş. Sisteminin Kayseri örneği olduğu da söyleniyor
Hemen aklıma Sayın Emecen- ’in Kayseri’den geldiği geliyor... Ne bağlantı da denilebilir tabi. Sanırım birkaç sene sonra bağlantılı ortak uygulamalar da göreceğiz.
Zemin kayacak mı? diye düşünmeden edemiyor insan!
Tabi, ne yapmalıyım sorusu da aklımda. Bazı durumlarda verilen işi en iyi en doğru ve otoritenin istediği biçimde yapmak yeterli oluyor. Bazen da olmuyor!..
Yeterli olmamama durumun- da bizim sahada yer alışımızdaki gelişmelere bakışımızdaki yeterliliğimizle birlikte, asıl mesele belediyenin tercihi oluyor işin sahibi sıfatıyla... Bu nedenle bizim kendi hizmetimizle birlikte gelişmeleri bu yöneyle de görmemiz, yahut bu nu gösterecek merci ile danışman olarak sıkı sıkıya irtibat kurmamız gerekiyor galiba!
25 yıldır bu işi yapıyorum.
Zemin, zaman ve doğan ihtiyaçlar değişimi gösteriyor. Bu yüzden kulağım İstanbul da. Şirketler biraz bulutlu galiba ama yine de bizden öndeler ve sonunda birleşerek yol alma tecrübeleriyle yola devam ediyorlar. İstanbul öksürünce Türkiye gripten kırılır mı? 
Bunu göreceğiz ama, bizim de artık örnekleri gören olmamız yeni sistemi değerlendirecek derecede birbirimizle irtibat içinde olmamız sanaram lazım.
Oluyor muyuz?
Bir miyiz, ne kadar doğru yoldayız? Bunların cevaplarını tam bilemesem de iyi ki TÖHOB var diyorum. O daha denge unsuru daha önde ve gelişmeleri bilen olu- yor. Bu bile kazanım derken yazımı sonlamadan bu gerçeği göremeyerek hala destek vermeyenlere sadece avuç dolusu sistem var.